Polska tradycja od 1989 roku

Polskie Orły z Dublina polecą z berlińską Olympią

Piłkarskie rozgrywki w Berlinie są co prawda wstrzymane do odwołania i wszystkie obiekty sportowe zamknięte, ale ten fakt wcale nie oznacza, że działacze Polskiego Klubu Olimpijskiego bezczynnie poddają się tej bez wątpienia piłkarsko ciężkiej sytuacji.


Wręcz przeciwnie, nic bardziej mylnego, bowiem już od długiego czasu bardzo intensywny kontakt istnieje na linii Berlin – Dublin. Prezes klubu P.O.C Olympia Berlin – Sebastian Siekiera oraz były reprezentant naszego kraju Mariusz Kukiełka czas świąteczny wykorzystali na finalizujące rozmowy dotyczące współpracy pomiędzy pierwszą szkółką piłkarską w Berlinie, a Polską Akademią Piłkarską „Polskie Orły” w Dublinie, której były zawodnik Wisły Kraków wraz z Arturem Kaźmierczakiem, skautem w MK Soccer Management Consulting & Co., są założycielami.

Dzielą ich kilometry, łączą jednak cele i wizje …

Wiele kwestii łączy zarówno szkółkę ze stolicy Niemiec, jak i tą ze stolicy Irlandii. Obie istnieją od stycznia 2020 roku i gromadzą ludzi, którzy z niesamowitym zapałem, sercem oraz bezcennym zaangażowaniem podchodzą do tematyki szkolenia i promowania licznej polskiej młodzieży.


Sławomir Strychon oraz Adam Tesmer, czyli bardzo doświadczony i wykwalifikowany w pracy z młodzieżą sztab szkoleniowy naszej szkółki (jednocześnie trenerzy Polskiej Kadry Berlina) łączy z kolegami z Dublina ogromna pasja w tym co robią. Wszystko odzwierciadla się bez wątpienia na zajęciach obu szkółek, gdzie z dnia na dzień przybywa co raz więcej dzieciaków polskiego pochodzenia.


Współpraca obu szkółek podjęta została na czas nieokreślony i obejmuje bardzo duże pole manewru w obie strony. Pomysłów z obu stron zdecydowanie nie brakuje. Jak tylko będzie można znów wrócić do piłki, pierwsze z nich będą realizowane.


Najstarszy polonijny klub piłkarski w Niemczech – P.O.C. Olympia Berlin, z ogromnym entuzjazmem podchodzi do całokształtu wspólnego projektu i cieszy się ze wspólnej długotrwałej współpracy.


A my, no cóż, wstępnie czekamy na moment, kiedy znów zobaczymy nasze uśmiechnięte dzieciaki na boisku.TAGI 

OSTATNIE NEWSY